Με το εντυπωσιακό 5-0 η Εθνική ομάδα Παίδων, επικράτησε άνετα της αντίστοιχης ομάδας της Βουλγαρίας σε φιλικό ματς που διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο Σερβίων στην Κοζάνη. Εντυπωσιακή η Εθνική Παίδων συνέτριψε 5-0 την αντίστοιχη της Βουλγαρίας σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο δημοτικό στάδιο Σερβίων στην Κοζάνη. Δύο γκολ για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα πέτυχε ο Βέργος (73’ και 77’) και από ένα οι Μήλιος (3’ με πέναλτι), Θαναηλάκης (51’) και Πολίμος (82’).
Ο Ομοσπονδιακός προπονητής, Θόδωρος Παχατουρίδης έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από την εμφάνιση της ομάδας και ειδικότερα τη διάθεση και τη συνέπεια που έδειξαν οι νεαροί διεθνείς σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.
ΕΛΛΑΔΑ (α’ ημίχρονο): Στρέζος- Καραμπάς, Μαρκάκης, Μπαντούνας, Βλάχος, Τεπελίδης, Φούντας, Βέργος, Μήλιος, Παπαδόπουλος, Κοβάτσης.

ΕΛΛΑΔΑ (β’ ημίχρονο): Γκέκας- Στάικος, Βέργος, Σωτηράκος, Βόσδου, Πολίμος, Ναυπλιώτης, Βούρος, Θαναηλάκης, Πόποβιτς, Γκίτζιας.