Επίκαιρα Θέματα:

Τρίτη 24 Σεπτεμβρίου 2019

Νίκη για την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Σερβίων απένταντι στον Κεραυνό Αγ. Γεωργίου

Την νίκη κατέκτησε η ομάδας της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ απέναντι στον Κεραυνό Αγίου Γεωργίου με σκορ 67-64 για τον θεσμό του Κυπέλλου Νίκος Ακουμιανάκης.
Η Αναγέννηση ξεκίνησε πολύ δυνατά από το πρώτο δεκάλεπτο παίρνοντας μια διαφορά μέχρι τούς 10 πόντους και διατήρησε το προβάδισμα για όλο το πρώτο ημίχρονο.
Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως ο Κεραυνός εκμεταλλεύτηκε ένα κακό διάστημα μας και ροκάνισε την διαφορά, παίρνοντας μάλιστα το προβάδισμα στο τέταρτο δεκάλεπτο. Στα τελευταία 3 λεπτά η ομάδα μας βγάζοντας συνεχόμενες άμυνες και πετυχαίνοντας κρίσιμα καλάθια πήρε ξανά το προβάδισμα και κατέκτησε την νίκη, που μας επιτρέπει να συνεχίσουμε στην δεύτερη φάση του Κυπέλλου αντιμετωπίζοντας τον Πρωτέα Γρεβενών και πάλι στο ΔΑΚ Σερβίων.

Σκόρερ : ΠΑΠΑΪΔΗΣ Ελευθέριος 2, ΚΑΚΛΙΔΗΣ Βασίλειος 2, ΜΠΡΟΥΣΙΟΒΑΣ Σωκράτης 4, ΚΟΝΙΤΣΙΩΤΗΣ Μιχαήλ 10, ΜΠΛΙΟΥΜΗΣ Κωνσταντίνος 10, ΝΙΤΣΙΟΣ Βασίλειος 15 (4) και ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΟΣ Αλέξανδρος 24 (5).