Επίκαιρα Θέματα:

Τετάρτη 18 Απριλίου 2018

Α.Σ. ΣΕΡΒΙΩΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ vs Α.Π.Σ. ΑΜΎΝΤΑΣ ΣΚΟΠΙΑΣ

Μια μεγάλη νίκη πέτυχε το αντρικό μας τμήμα απέναντι στην ομάδα του Αμύντα Σκοπιάς, που βρισκόταν στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με τελικό σκόρ 73-55 πραγματοποιώντα
ς μια απο τις καλύτερες εμφανίσεις της σεζόν.

Η ομάδα έχοντας για άλλη μια φορά την συμπαράσταση του κόσμου, μπήκε πολύ δυνατά απο το πρώτο λεπτό παίζοντας εξαιρετικά τόσο στην άμυνα οσο και στην επίθεση, παίρνοντας έτσι το προβάδισμα απο την αρχή του ματς και διατηρώντας το εως το τέλος. Τα παιδιά του κόουτς Παρδαλιού έπαιξαν με περίσσιο πάθος στην άμυνα κρατώντας το παθητικό μόλις στους 55 πόντους, οι οποίοι στο 3ο δεκάλεπτο ήρθαν σχεδόν μόνο με βολές, ενώ στην επίθεση είχαν ρυθμό, υπομονή και πλουραλισμό με τους Νίτσιο και Τσιρέκα να ξεχωρίζουν.
Επόμενος αγώνας στην έδρα του Αίαντα Αμυνταίου, με μια ενδεχόμενη νίκη να φέρνει και πάλι την ομάδα μας κοντά στην δεύτερη και προνομιούχο θέση!